برگزاری اردوهای جهادی دانشجویان کهگیلویه و بویراحمد تحت عنوان عهد خدمت به یاد شهید سردار “ستار اورنگ” در مناطق مختلف استان

به گزارش افق دنا؛ مسئول بسیج دانشجویی استان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه‌های استان، از ۲۵ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ در منطقه دیشموک تحت عنوان عهد خدمت به یاد شهید سردار “ستار اورنگ” آغاز شد.

آقای پرهیزگار افزود: این اردوی جهادی با حضور ۲۵۰ نفر از دانشجویان جهادگر استان تا ۱۲ فروردین ماه جاری به مدت ۱۷ روز در قالب ۱۲ گروه جهادی در دیشموک و ۲ گروه جهادی در “سراب ننیز” باشت، در حال برگزاریست.

 ایشان در ادامه بیان داشت: این گروه ها به روستای مختلف بخش دیشموک اعزام شدند و در قالب برنامه های مختلف از جمله عمرانی، فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، پزشکی، کشاورزی و دامپروری به مردم خدمت رسانی می کنند‌.

پرهیزگار ضمن اشاره به مطالعه شناسنامه روستاهای دیشموک توسط این گروه ها گفت: ما وضع موجود و مطلوب هر روستا را بررسی می کنیم و با فعالیت خانه به خانه دانشجویان جهادی بدنبال این هستیم که یک کار علمی ماندگار در این اردو بر جای بماند.

وی با اشاره به لزوم برپایی این اردو اضافه کرد: این گروه ها توسط یک قرارگاه مرکزی مستقر در شهر دیشموک حمایت و هدایت می شوند که این یک مانور مقدماتی است برای اردوهای تابستانه که انشالله به صورت جدی تر و کار علمی ورود خواهیم کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان از انتظار دانشجویان جهادی از مسئولین کشور نیز صحبت کرد و اظهار داشت: با محرومیت ها و کمبود های این استان احساسی برخورد نشود بلکه منطقی و عقلانی باشد.

وی انتصاب مدیران جهادی در کشور و استان را خواسته گروه های جهادی عنوان نمود و ابراز داشت: وقتی چنین مدیرانی منصوب شوند خیلی از مشکلات موجود کم خواهد شد چرا که فهم مدیران از درد مردم بیشتر خواهد بود و این انتظار جامعه جهادی بسیج دانشجویی از ریاست محترم جمهوری، وزرای مختلف به خصوص وزیر کشور، استاندار محترم و فرمانداران است تا انشالله شاهد محرومیت زدایی از کل کشور باشیم.

به گزارش افق دنا مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: نکته اساسی که در این طرح و اردو دانشجویان جهادی دنبال می کنند توانمند سازی خود مردم است چرا که مردم ما خود عزتمند و توانمند هستند و ما باید بدنبال احیا و نمایان کردن این عزت و نشان دادن امید مردمی در روستاها باشیم و اگر چه مشکلاتی وجود دارد اما امید همراه همیشگی مردم روستا نشین ما است و علارغم اینکه مردم امیدوار و در حال تلاش هستند اما انتظار ما از مسئولین این است که ورود جدی تری به این مسائل داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *