سید افضل گنجی مسئول بسیج دانشجویی حوزه شهید میثمی دانشگاه یاسوج: مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به دنبال اقدام موثر در راه‌اندازی کارخانه قند باشند

قریب بر ۳ سال از پرونده کارخانه قند یاسوج می‌گذرد درحالی که هیچ گونه اخباری مبنی بر سیر صعودی پرونده از سوی مسئولین ذی ربط ملاحظه نشده است؛ مع الوصف آیا علی رغم مشاهده ننمودن هیچ گونه اقدام و گام موثری در جهت راه اندازی مجدد کارخانه و همچنین عدم شفاف سازی و پاسخگویی جهت رفع شبهات، می‌توان انتظار داشت که شرایط مطلوب الحال شرح داده شده در جوابیه را پذیرفت؟ چه بسا جوابیه مذکور توجیهی بیش نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق دنا به نقل از کبنا؛ سید افضل گنجی مسئول بسیج دانشجویی حوزه شهید میثمی دانشگاه یاسوج در یادداشتی خطاب به مسئولین آورده است:
«اَحسَنِ العَدلِ نصره المظلوم؛»
“امیرالمؤمنین (ع)”
حلقه مفقوده در بازپس گیری کارخانه قند یاسوج عدم نظارت قضایی و ضمانت اجرایی قانونی می‌باشد.
اهمال و اغماض در ضمانت اجرایی حکم خلعید و عدم حق تصرف مالک سابق و معطل ماندن روند پرونده در فرایند پیچیده و مبهم اداری آیا منشاء دیگری جز این دارد که کسانی مخالف تحقق این امر می‌باشند؟
مگر نه این است که براساس قانون در صورتی که متصرفین هم از تحویل و تخلیه امتناع بورزند به دلیل صدور حکم قضایی به اجبار تخلیه صورت می‌پذیرد و در صورت لزوم می‌بایست اقدام به تعزیر نمود؟
آیا در قوانین صادره قضایی ماده‌ای مبتنی بر عدم مالکیت شخص غیر وجود ندارد؟
عدم توانایی تصرف توسط بانک تجارت در عین داشتن حکم قضایی در مقابل تخلیه واحدهای مسکونی کارگران کارخانه قند یاسوج توسط سرمایه گذار در زمان واگذاری آن هم به وقیح‌ترین شکل ممکن بسی جای تأمل دارد.
فی الحال نیز علی رغم اینکه هدر رفت بیت المال در خصوصی سازی غیر اصولی و اسفبار کارخانه قند یاسوج توسط بانک تجارت صورت پذیرفته است اخیراً شاهد صدور جوابیه‌ای مبنی بر مطلوب نشان دادن وضعیت و پیش روی روند پرونده و توجیه نمودن اهمال‌ها و اغماض‌ها بوده‌ایم؛ ولیکن صدور این جوابیه آن هم در مقابل اقدام کارگرانی که سال‌ها با مشقت امورات خود را می‌گذرانند و صورتشان را با سیلی سرخ نگه داشته‌اند و مسبب شرایط فعلیشان واگذاری غیر قانونی کارخانه قند یاسوج توسط بانک تجارت بوده است، اقدامی غیر متعارف و غیر قابل پذیرش است.
قریب بر ۳ سال از پرونده کارخانه قند یاسوج می‌گذرد درحالی که هیچ گونه اخباری مبنی بر سیر صعودی پرونده از سوی مسئولین ذی ربط ملاحظه نشده است؛ مع الوصف آیا علی رغم مشاهده ننمودن هیچ گونه اقدام و گام موثری در جهت راه اندازی مجدد کارخانه و همچنین عدم شفاف سازی و پاسخگویی جهت رفع شبهات، می‌توان انتظار داشت که شرایط مطلوب الحال شرح داده شده در جوابیه را پذیرفت؟ چه بسا جوابیه مذکور توجیهی بیش نیست.
در آخر لازم بذکر است که مسئولین ذی ربط فارغ از جوسازی‌های رسانه‌ای در پی اقدامات مقدماتی مؤثر و باز پس گیری جهت راه اندازی مجدد کارخانه در چرخه تولید استان باشند؛ چرا که مطالبات تا احقاق حقوق کارگران ادامه خواهد داشت و امری فراموش نشدنی و فارغ از انعطاف است.
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *