فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه با ارسال پیامی، روز پزشک را تبریک گفت.

به گزارش افق دنا، سرهنگ پاسدار محقق زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه با ارسال پیامی روز پزشک را به این قشر فرهیخته تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیراست:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال امام صادق (ع) :لا یَستَغنى أَهلُ کُلِّ بَلَدٍ عَن ثَلاثَهٍ یُفزَعُ إِلَیهِم فى أَمرِ دُنیاهُم وَ آخِرَتِهِم، فَإِن عَدِموا ذلِکَ کانوا هَمَجا: فَقیهٌ عالِمٌ وَرِعٌ و َأَمیرٌ خَیِّرٌ مُطاعٌ و َطَبیبٌ بَصیرٌ ثِقَهٌ؛

مردم هر شهرى به سه چیز نیازمندند که در امور دنیا و آخرت خود به آنها رجوع کنند و چنانچه آن سه را نداشته باشند گرفتار جهل و نابسامانى مى شوند: دین شناسِ داناىِ پرهیزکار، حاکم نیکوکارى که مردم از او اطاعت کنند و پزشک بصیرِ مورد اعتماد.

 

نظام اسلامی به دنبال نشاط و پویایی وبعلاوه سلامت جامعه در تمام ابعاد بخصوص سلامت جسم ‘ روح و روان بوده که این مهم با تلاش آحاد مردم و دست اندرکاران حوزه سلامت بخصوص اطبا گرانقدر محقق میگردد .

این جانب ضمن تبریک و گرامیداشت روز پزشک و ارج نهادن به مقام علمی و خصوصیت نوع دوستی همه پزشکان پرتلاش بویژه پزشکان دردآشنای کهگیلویه ‘ زحمات آنان را سزاوار قدردانی دانسته و آمادگی خود وبسیجیان را در همراهی و همکاری برای تحقق اهداف بلند حوزه سلامت اعلام می نمایم

سرهنگ پاسدار سیدحمزه محقق زاده

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه

این خبر را به اشتراک بگذارید :