دلیل واژگونی پژو پارس و مرگ ۸ عضو یک خانواده مشخص شد

معاون عملیات پلیس راه راهور ناجا گفت: طبق بررسی‌های انجام شده ایمن نبودن، نصب نکردن گاردریل و سرعت بالا دلیل واژگونی پژو پارس و مرگ ۸ عضو یک خانواده در جاده یاسوج-چرام است.

به گزارش افق دنا: سرهنگ حسن خسروجردی ظهر امروز در نشست کمیسیون ایمنی راه‌ها و حمل و نقل کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: واژگونی پژو پارس و مرگ ۸ عضو یک خانواده از تلخ‌ترین اتفاقات رخ داده در روز آخر تعطیلات عید فطر امسال در کشور بوده است.

وی عنوان کرد: جاده باغچه سادات استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کوهستانی بودن نیازمند ایمن سازی، اصلاح نقاط حادثه خیز و پیچ‌های تند بوده که انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر در این زمینه چاره اندیشی کنند.

خسروجردی با تشریح چگونگی واژگونی پژو پارس در جاده یاسوج چرام معروف به باغچه سادات ابراز کرد: در محلی که این اتفاق افتاده تا ۱۰۰ متر جلوتر از آن خاکریز وجود دارد اما قبل از پیچ حادثه ۴۰۰ تا۵۰۰ متر کفی مستقیم با شیب تند وجود داشته حتی در مسیر هم پیچ‌های متعددی بود اما سرعت وسیله نقلیه در این پیچ‌ها پایین بوده است.

وی بیان کرد: از جمله عوامل وقوع این تصادف تعداد زیاد سرنشین‌های خودرو، توجه نکردن به جلو به دلیل سرعت بالا، ایمن نبودن مسیر، نصب نکردن تابلوهای هشداردهنده و گاردریل بوده است.

معاون عملیات پلیس راه راهور ناجا خواستار مشخص شدن پرتگاه‌های خطرناک و انجام اقدامات زودبازده و کوتاه مدت برای آشکارسازی و آرام‌سازی محور شد و افزود: با توجه به آغاز طرح تابستانه توجه به ایمنی راه‌ها ضروری است.

 

 

 

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *