چاروسا و دیشموک شهرستان می شوند؟

حجت الاسلام موحد در نشست شورای اداری بخش چاروسا گفت: تاکنون هیچ گونه کم کاری در زمینه شهرستان شدن چاروسا و دیشموک رخ نداده است.

به گزارش “افق دنا” نشست شورای اداری بخش چاروسا با هدف رفع مشکلات این بخش با حضور نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام حیدرخواه امام جمعه قلعه رئیسی در این نشست با بیان اینکه بخش چاروسا یکی از بخش‌های بزرگ استان است و باید به مشکلات این بخش رسیدگی شود عنوان کرد: نوسانات و قطعی مکرر برق در مناطق چاروسا یکی از معضلات اساسی مردم است .

حیدرخواه ظرفیت نیروی انسانی در چاروسا را یک ظرفیت بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: بخش چاروسا از ظرفیت عظیم انسانی برخوردار است که نیاز است در مدیریت‌هایی مختلف از آنها استفاده شود.

وی به مشکلات زیرساختی و کمیته امداد اشاره و گفت: بسیاری از افراد تحت حمایت کمیته امداد به راحتی از تحت حمایت خارج می‌شوند که نیاز است پیگیری شود.

ایزدخواه بخشدار چاروسا هم در این نشست اجرا نشدن طرح هادی در روستاهای، نبود امکانات کشاورزی برای کشاورزان و نبود زیرساخت‌های اداری در چاروسا را مهمترین مشکل این بخش دانست و گفت: یکی از خواسته‌های عموم مردم چاروسا موضوع شهرستان شدن این بخش است.

بخشدار چاروسا در بحث شبکه درمان خواستار راه اندازی دستگاه رادیولوژی در شبکه بهداشت این بخش شد و تاکید کرد کشاورزان مشکلات زیادی در زمینه کشاورزی دارند که نبود وسایل سنگین جهت کمک به کشاورزان و عدم توجه در زمینه تسهیلات از دیگر مشکلات آنهاست.

وی در ادامه با بیان اینکه برای شهرستان نیاز به زیرساخت داریم یادآور شد: نبود ساختمان اداری در ادارات به خصوص بخشداری چاروسا یک مشکل است که می‌تواند در آینده مشکلات زیادی را به وجود آورد.

حسنی رئیس دادگستری چاروسا نیز در این نشست مشکل اصلی جوانان را بیکاری و نبود شغل دانست و گفت: نبود شغل سبب افزایش برخی از آسیب های اجتماعی برای جوانان این منطقه شد همچنین کمبود امکانات ورزشی و نبود کارخانه در منطقه دست به دست هم می‌گذارد تا جوانان و نوجوانان هیچ فضای که بتوانند در آنها خود را سرگرم کنند نیست و به یک معضل اساسی تبدیل شد.

حسنی در پایان ساختمان اداری دادگستری را نامناسب برای چاروسا دانست.

شهردار قلعه رئیسی هم در این نشست با بیان اینکه کمک‌های سازمان شهرداری‌ها بسیار محدود هست و نیاز‌های اداری را هم کمک نمی‌کند بیان کرد: باید با مسئولین کشوری برای کمک‌های مالی و تهیه قیر برای آسفالت معابر سطح شهر رایزنی تا مشکلات این شهر برطرف شود.

آذر بهرام به ساختمان شهرداری اشاره و گفت: ساختمان اداری این شهر مطلوب نیست باید ساختمان نیمه کاره شهرداری تکمیل شود.

ارشیا رئیس شورای دهستان جاورده در این نشست خواستای همکاری بیشتر راهداری و بنیاد مسکن برای رفع مشکلات این بخش شد و به توجه مسئولان به روشنایی معابر و استادیوم این دهستان تاکید کرد. 

اطمینان زاده عضو شورای شهر قلعه رئیسی نیز گفت: کمبود اعتبارات جوابگوی دیوار‌های حائل سطح شهر نیست همچنین آثار تاریخی سطح شهر به دلیل کم توجهی میراث فرهنگی و گردشگری در حال تخریب است .

حجت الاسلام محمد موحد نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز از شهرستان شدن مناطق قلعه رئیسی و دیشموک خبر داد و گفت: تاکنون هیچ گونه کم کاری در زمینه شهرستان شدن این مناطق رخ نداده است زیرا اگر این مناطق شهرستان شود اعتبار مجزا اختصاص داده می شود.


موحد با اشاره به انجام پیگیری های لازم برای رفع مشکل افت ولتاژ برق در این مناطق افزود: با مدیرعامل برق کشور برای رفع مشکل برق چاروسا و دیشموک رایزنی های لازم انجام شد.


نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در کنار نماینده مجلس باید مردم و مسئولین هم تلاش کنند و پیگیر مشکلات باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *