نخستین محموله ۱۰ هزار قرصی نان محلی از روستای طولیان عازم مناطق زلزله‌زده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق دنا به نقل از فارس؛ ۲۹ بهمن زمین در دامنه دنا به خود لرزید و در عرض چند ثانیه زندگی مردم را به کلی مختل کرد.

زلزله شهرستان دنا اگرچه تلفات جانی نداشت اما غرش چند ثانیه‌ای در عمق ۱۰ کیلومتری زمین تقریبا همه خانه‌ها را غیر قابل سکونت کرد.

ساختمان‌هایی که دیوارها و سقف ترک خورده آن دیگر مکان امنی برای زندگی نیست و زلزله‌زدگان را چادرنشین کرد.

و حالا با گذشت یک هفته از آن حادثه تلخ در روزهایی که شرایط جوی نامساعد است گویی زلزله‌زدگان گرفتار قهر آسمان هم شده‌اند برف و سوز سرما بر سرشان بیداد می‌کند.

*زخم زلزله را با همدلی مرهم می نهند

همزمان با وقوع زلزله ۵/۶ ریشتری و نیاز به کمک‌رسانی زنان روستاهای شهرستان کهگیلویه آستین همت بالا زدند و فعالیت خیرخواهانه برای ابراز همدردی با حادثه‌دیدگان را آغاز کردند.

در این میان زنان روستای طولیان با زبان روزه و به عشق خدمت به همنوع خود جلوه‌های باشکوهی از همدلی رقم زدند تا دست‌های آنها مرهمی شود بر زخم زلزله زدگانی که در سوز سرمای دامنه دنا روزهای سخت و شب‌های یلدایی را سپری می‌کنند.

خدمت ۳۵ بانوی مهرورز به صورت گروهی در حسینیه روستا تداعی کننده روزهای پشتیبانی از دفاع مقدس بود. و حالا حاصل زحمات این نیک اندیشان برای رسیدن به دست زلزله‌زدگان عازم سی‌سخت شد.

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در خصوص اهمیت کمک به حادثه‌دیدگان می‌گوید: کار سختی است هوای سرد و استخوان سوز شرایط را به مراتب سخت‌تر کرده است.

امام جمعه شهرستان کهگیلویه گفت: دولت، سپاه، گروه‌های جهادی، نیروهای خودجوش و دیگر اقشار در مناطق حضور دارند و به کار خیرخواهانه مشغول هستند.

وی ادامه داد: تا زمان رسیدن به شرایط ایده‌آل لازم است برنامه بلند مدت ۶ ماهه داشته باشیم و بر اساس نیاز برنامه‌ریزی شود.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر با قدردانی از اقدام جهادی زنان برای کمک به حادثه‌دیدگان تصریح کرد: اقدام زنان خیلی خوب بود تشکر می‌کنم سادات روستای طولیان مکرم و اهل معنویت‌اند کار آنها الگویی شد برای دیگران.

وی گفت: در اولین فرصت ستاد نماز جمعه موکبی در سی‌سخت راه‌اندازی خواهد کرد و گروه‌های جهادی به صورت هفتگی در ساخت و ساز و دیگر خدمات مشغول خواهند شد.

همچنین حجت‌الاسلام جلیل‌پور از اعضای حلقه مرهم در این باره گفت: با حمایت حلقه مرهم و همکاری جوانان عاشورایی و سپاه ناحیه به ثمر نشست و نخستین محموله حاصل تلاش زنان جهادگر روستا به مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شود.

زلزله و هر بلای طبیعی دیگر اتفاق جانکاهی است که برای هر انسانی سخت و دردآور است و نشان این اشتراک احساس شراکت همه مردم در تأمین مایحتاج حادثه دیدگان از آذوقه تا لوازم خانگی و سرپناه است.

فرازی از بیانات رهبر انقلاب در جمع زلزله زدگان سرپل ذهاب در سال ۱۳۹۶

در مقابل بلایا و حوادث -چه حوادث طبیعی و چه حوادث تحمیلی- انسانهای بزرگ و دلاور و پهلوان می‌ایستند؛ حادثه را مغلوب خودشان می‌کنند. عزیزان من، جوانان، مردان و زنان مؤمن و مقاوم این استان و این شهر و این روستاها! زلزله بلا و مصیبت است؛ مشکلات است؛ انسان را داغدار می‌کند، مصیبت‌زده می‌کند، ویرانی به بار می‌آورد؛ امّا همین زلزله، با استقامت مردم، با ایستادگی مردم، با تلاششان برای تجدید حیات و تجدید آبادی و عمران، میتواند تبدیل بشود به یک نعمت. ما می‌توانیم با ایستادگی در برابر مشکلات و بهره‌گیری از ظرفیّتهای عظیم این ملّت، در مقابل بلایای طبیعی و بلایای تحمیلی ایستادگی کنیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :