مروری بر کارنامه معاون سیاسی-امنیتی جدید کهگیلویه و بویراحمد/از نامه برای رفع حصر سران فتنه و کوچ از اردوگاه عارف به روحانی تا رد صلاحیت در انتخابات مجلس

احمد جمالی یک از اصلاح طلبان شاخص فارس محسوب می شود، چند بار سعی کرد شانس خود را برای نشستن بر کرسی نمایندگی مجلس هم امتحان کند اما صلاحیت وی احراز نشد.

به گزارش افق دنا؛ به نقل از صبح زاگرس، ظهر دیروز و با حکم استاندار کهگیلویه و بویراحمد احد جمالی مدیرکل سابق سیاسی و امنیتی استانداری قم به عنان معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد جایگزین محمدکاظم نظری شد.

در این نوشتار به برخی از سوابق احد جمالی خواهیم پرداخت تا بیشتر با معاون سیاسی و امنیتی جدید استان آشنا شویم.

 جمالی در بین سیاسیون فارس چهره نام آشنایی است؛ او متولد شهر فسا و از سوابقی همچون مدیر آموزش و پرورش مناطق ششده و قره بلاغ و خرامه، مدیر کل حراست استانداری فارس، مشاور عمرانی وزارت ارشاد در دولت اصلاحات، مدیر دفتر فنی و عمران اداره کل اوقاف فارس را در کارنامه خود دارد.

 جمالی قبل از صادقی از گزینه های استانداری قم نیز بود و گفته می شود در دوره مدیریتش در معاونت سیاسی بیش از حد قدرت داشت و بر اساس شنیده ها حاشیه خاصی در زمان مسئولیت خود در قم نداشته است.
وی که یکی از اصلاح طلبان شاخص فارس محسوب می شود، چند بار سعی کرد شانس خود را برای نشستن بر کرسی نمایندگی مجلس هم امتحان کند اما صلاحیت وی احراز نشد.
 جمالی سال ها رئیس حزب اعتماد ملی در فارس بوده و در سال ۹۲ رئیس ستاد عارف در انتخابات ریاست جمهوری بود و با کناره گیری وی به ستاد روحانی پیوست.
 شنیده شده که وی به همراه چند تن از اعضای حزب اعتماد ملی از جمله سیدمحمدعلی افشانی استاندار اسبق فارس، در نامه ای به رئیس جمهور، خواستار رفع حصر سران فتنه شدند و نهایتا در خردادماه سال ۹۳ به تیم سیدمحمد احمدی پیوست و به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس معرفی شد.


وقتی روحانی پیروز انتخابات شد، جمالی به عنوان یکی از گزینه های استانداری فارس مطرح بود اما احمدی استاندار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *